SKUCMP32GX5M2X7200C34W
Memory SeriesDOMINATOR TITANIUM RGB DDR5
Memory TypeDDR5
PMIC TypeExtreme OC PMIC
Memory Size32GB Kit (2 x 16GB)
Tested Latency34-44-44-96
Tested Voltage1.45V
Tested Speed7200MHz
LED LightingRGB
Single Zone / Multi-Zone Lighting11 LEDs per Module, Individually Addressable
SPD Latency40-40-40-77
SPD Speed4800MHz
SPD Voltage1.10V
Speed RatingPC5-57600 (7200MHz)
CompatibilityIntel 700 Series
Heat SpreaderAnodized Aluminium
Package Memory FormatDIMM
Performance ProfileXMP 3.0
Package Memory Pin288
Manufacturer
Manufacturer's WebsiteLink *
Product WebsiteN/A
Warranty Information
Warranty DurationLimited Lifetime
Write a review
Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Corsair DOMINATOR TITANIUM RGB DDR5 32GB (2 x 16GB) DDR5 DRAM 7200MHz CL34 1.45V CMP32GX5M2X7200C34W Memory Kit — White
- 32GB Kit (2 x 16GB)
- Rated Speed: 7200 MT/s
- Rated Latency: 34-44-44-96
- Rated Voltage: 1.45V
- Multi-Zone ARGB Lighting
- Height: 41.4mm Without Top Bar / 56.75mm with Top Bar
- Intel eXtreme Memory Profile 3.0
- Limited Lifetime Warranty
  • Product Code: CMP32GX5M2X7200C34W
  • Availability: Out Of Stock leadtimeTooltip Lead Times:
    • In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
    • Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK
Price displayed is already subject to a 4% discount for EFT payments