Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
The CORSAIR Hydro Series H150i PRO is an all-in-one RGB liquid CPU cooler with a 360mm radiator built for low-noise cooling and bold styling with an RGB LED pump head.
| Cooling Warranty | Five years |
| Cold Plate Material | Copper |
| Radiator Material | Aluminium |
| PWM | Yes |
| Corsair iCue Compatibility | Yes |
| Radiator Dimensions | 396mm x 120mm x 27mm |
| Fan Dimensions | 120mm x 25mm |
| Fan Speed | 1600 RPM |
| Number of Fans | 3 |
| Cooling Socket Support | Intel 1200, 1150, 1151, 1155, 1156, 1366, 2011, 2066 AMD AM4, AM3, AM2, sTRX4*, sTR4* |
| Lighting | RGB |
| Radiator Size | 360mm |
| Fan Model | ML Series |
| Fan Airflow | 47.3 CFM |
| Fan Static Pressure | 1.78 mm-H2O |
| Noise Level | 10 - 25 dBA |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 5 Years |
Corsair Hydro H150i PRO RGB AIO Liquid Cooler, 360mm
END OF LIFE / DISCONTINUED
- Product Code: CW-9060031-WW
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears
- In Stock with Supplier: 1-3 working days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK

