Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Make all your clicks count with the CORSAIR M65 RGB ULTRA WIRELESS Tunable Gaming Mouse, boasting a durable aluminum frame, hyper-fast SLIPSTREAM WIRELESS, and a 26,000 DPI MARKSMAN optical sensor. With a versatile tunable weight system, the M65 RGB ULTRA WIRELESS' iconic anodized aluminum frame makes for lasting durability in a comfortable, familiar shape. Combining QUICKSTRIKE technology with optical switches, the M65 RGB ULTRA delivers ultra-fast click response times to give you the competitive edge. Shorter travel means quicker clicks, which is why the M65 RGB ULTRA WIRELESS is equipped with patent-pending CORSAIR QUICKSTRIKE buttons. The spring-loaded design delivers zero gap between the primary mouse buttons and their optical switches, ensuring superb speed, responsiveness, and consistency. The cutting-edge CORSAIR MARKSMAN Optical Sensor delivers exceedingly accurate tracking with a massive range of sensitivity adjustment in 1 DPI steps. CORSAIR SLIPSTREAM WIRELESS technology offers sub-1ms wireless transmission speeds, delivers your movements and clicks up to 2x faster with 2,000Hz hyper-polling, and maintains exceptional signal quality during competition. Adjust the M65 RGB ULTRA WIRELESS' center of gravity and weight from 110g - 128g using up to six included weights. A six-axis gyro and accelerometer enable ultra-low lift-off distance to keep the cursor steady even in the most intense firefights. Programmable tilt gestures let you map common actions such as weapon reload to simple mouse movements.
| Model | CH-9319511-AP2 |
| Number of Buttons | 8 |
| DPI | 26,000 |
| Sensor | MARKSMAN 26K |
| Sensor Type | Optical |
| Polling Rate | 2000Hz / 1000Hz / 500Hz / 250Hz / 125Hz |
| Onboard Memory | Yes, 1 profile |
| Lighting | RGB, 1 zone |
| Connectivity | Wireless 2.4GHz SLIPSTREAM up to 90 hours battery life Bluetooth up to 120 hours battery life |
| Weight | Tunable, 110 - 128g |
| Warranty | 2 Years |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 2 Years |
Corsair M65 RGB ULTRA Wireless Tunable FPS Gaming Mouse — White
- Product Code: CH-9319511-AP2
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.








