Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
If you’re building a high-performance full tower PC system, Obsidian Series 750D is a great start. It combines generous expansion flexibility, room for advanced cooling options, and an interior optimized for fast and easy builds and upgrades. The exterior is built from solid steel and brushed aluminum for a clean, elegant look.
| Model | CC-9011035-WW |
| Colour | Black |
| Lighting | None |
| Materials | Steel, Aluminium |
| Dimensions | 560mm x 235mm x 546mm |
| Form Factor | Full Tower |
| Motherboard Support | E-ATX |
| Front I/O | 2 x USB 3.0 |
| Side Panel | Perspex Window |
| Drive Bays | 5.25": 3 |
| Expansion Slots | 9 |
| Fan Support | Front: 2 x 120mm / 2 x 140mm |
| Radiator Support | Front: Up to 240mm |
| Clearances | CPU Cooler: 170mm |
| Weight | 9.7 kg |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 2 Years |
Corsair Obsidian 750D Full Tower ATX Case
END OF LIFE / DISCONTINUED
- Product Code: CC-9011035-WW
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK




