| SKU | CMU32GX4M2A2666C16R |
| Memory Series | VENGEANCE LED |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 16GB Kit (2 x 8GB) |
| Tested Latency | 16-18-18-35 |
| Tested Voltage | 1.2V |
| Tested Speed | 2666MHz |
| LED Lighting | Red |
| Single Zone / Multi-Zone Lighting | Single Zone |
| SPD Latency | 15-15-15-36 |
| SPD Speed | 2133MHz |
| SPD Voltage | 1.2V |
| Speed Rating | PC4-21300 (2666MHz) |
| Heat Spreader | Anodized Aluminium |
| Package Memory Format | DIMM |
| Performance Profile | XMP 2.0 |
| Package Memory Pin | 288 |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | Limited Lifetime |
Corsair VENGEANCE LED 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 2666MHz CL16 1.2V CMU32GX4M2A2666C16R Memory Kit with Red LEDs — Black