Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Enjoy the convenience of wireless streaming and never worry about battery life because this 2.1 speaker system is always plugged in. Its 80 Watts Peak/40 Watts RMS power delivers bold sound. Easily access the Bluetooth pairing button from the wired control pod. Adjust the bass level with the dedicated control knob on the back of the subwoofer. For a wired connection use the 3.5mm or RCA inputs.
| Model | 980-001261 |
| Configuration | 2.1 |
| Connectivity | Bluetooth 4.1, 1 x 3.5mm audio in, 1 x stereo RCA audio in, 1 x 3.5mm headphone out |
| Driver Size | Satellites: 3" Subwoofer: 5.25" |
| Power | Satellites: 2 x 8w RMS Subwoofer: 24w RMS Total Power: 40w RMS |
| Frequency Response | 55 Hz - 20 KHz |
| Remote | Wired |
| Cable Length | Power Cable: Not specified Right Satellite: Not specified Left Satellite: Not specified Remote: Not specified |
| Dimensions | Satellites: 192mm x 108mm x 90mm Subwoofer: 232mm x 157mm x 230mm |
| Weight | Satellites: 640g Subwoofer: 2.4kg |
| Warranty | 2 Years |
Logitech Z337 Speaker System with Subwoofer and Bluetooth, 2.1
- Product Code: 980-001261
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK



