Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
A combination of sharp appearance and excellent performance, the all-new Stealth 15 A13V leads every player into becoming a time traveler. One second you may be working in a busy city, and the next second you could fall into a gaming battlefield to fight for win. Succeed at gaming and work, no matter where you go. The Stealth 15 A13V comes with a thin and light black sand-blasted metal chassis and reinforced hinge. A bold and understated tone for gaming enthusiasts and tech elites. The 13th Gen. Intel Core i7 processor is here. With improved hybrid core architecture, 6 Performance-cores and 4 Efficient-cores, for better multitasking works and running demanding games. NVIDIA GeForce RTX 40 Series Laptop GPUs power the world’s fastest laptops for gamers and creators. Built with the ultra-efficient NVIDIA Ada Lovelace architecture, they bring a quantum leap in performance with AI-powered DLSS 3 and enable lifelike virtual worlds with full ray tracing. Plus, the Max-Q suite of technologies optimizes system performance, power, battery life, and acoustics for peak efficiency. MSI gaming laptops are tailored for gamers. With high resolution and fast refresh rate, experience lifelike gaming and buttery smooth gameplay.
| Model | Stealth 15 A13VF-203ZA |
| Colour | Core Black |
| Processor | Intel Core i7-13620H 6+4 Core with HyperThreading 4.90 GHz Boost Clock |
| Memory | 16 GB DDR5-5200 (2 x 8 GB) 2 slots up to 64 GB |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 4060 8 GB |
| Storage | 1 TB PCIe Gen4x4 NVMe SSD Supports second Gen4x4 NVMe SSD No Optical Drive |
| Display | Size: 15.6" OLED Resolution: 2560x1440 Refresh Rate: 240 Hz Sync Technology: None |
| Keyboard | White backlighting |
| Audio | 2 x 2w speakers |
| Networking | Ethernet: Gigabit LAN Wi-Fi: 802.11ax Wi-Fi 6 Bluetooth: Bluetooth 5.2 |
| Webcam | HD type (30fps@720p) |
| Card Reader | None |
| I/O Ports | 1 x Type C USB3.2 (Gen2 with DP and PD Charging) 1 x Type C USB 3.2 (Gen2) 2 x Type A USB3.2 (Gen2) 1 x HDMI 2.1 (8K @ 60Hz / 4K @ 120Hz) 1 x 3.5mm Audio / Mic Combo Jack 1 x RJ45 LAN Jack |
| OS and Software | Windows 11 Home |
| Power | Battery: 3 Cells, 53.5Whrs Power Supply: 180W |
| Dimensions | 359mm x 248mm x 20mm |
| Weight | 2.10 kg |
| Warranty | 2 Years |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 2 Years |
MSI STEALTH 15 A13VF-203ZA Laptop — Core i7-13620H / 15.6" QHD 240Hz OLED / 16GB DDR5 RAM / GeForce RTX 4060 8GB / 1TB Gen4 NVMe SSD / Windows 11 Home / Core Black
- Product Code:
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears
- In Stock with Supplier: 1-3 working days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.





