| SKU | TF4D432G3600HC18JDC01 |
| Memory Series | DELTA RGB |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 32GB Kit (2 x 16GB) |
| Tested Latency | 18-22-22-42 |
| Tested Voltage | 1.35V |
| Tested Speed | 3600MHz |
| LED Lighting | RGB |
| Single Zone / Multi-Zone Lighting | Multi-Zone |
| SPD Latency | 15-15-15-36 |
| SPD Speed | 2133MHz |
| SPD Voltage | 1.2V |
| Speed Rating | PC4-28800 (3600MHz) |
| Compatibility | Intel and AMD |
| Heat Spreader | Metal |
| Package Memory Format | DIMM |
| Performance Profile | XMP 2.0 |
| Package Memory Pin | 288 |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | Limited Lifetime |
TEAM GROUP T-FORCE DELTA RGB 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3600MHz CL18 1.35V TF4D432G3600HC18JDC01 Memory Kit — White