Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Why have an average case, when your case can be extraordinary? Enter the AZZA Pyramid 804, with its unique pyramid shape design and pleasing aesthetic. The case features four tempered glass side panels on all four faces, allowing you to show off your beautiful build from all angles. A 120mm Hurricane II digital RGB fan is included, letting you customize its color to your heart’s content. The Pyramid 804 is not just for show: it is able to support most builds that would fit inside any conventional mid-tower case, such as an EATX motherboard, 300mm long video card, 2x2.5” drive bays, 1x3.5” drive bay, and water cooling radiators up to 360mm on the bottom of the case. No matter which way you go with this case, it will prove to be a functional and eye-pleasing case in any circumstance.
| Model | AZPYR804 |
| Colour | Grey and Black |
| Lighting | ARGB |
| Materials | Aluminium, Tempered Glass |
| Dimensions | 589mm x 490mm x 490mm |
| Form Factor | Cube |
| Motherboard Support | E-ATX |
| Front I/O | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Side Panel | Tempered Glass |
| Drive Bays | 5.25": 0 |
| Expansion Slots | 2 |
| Fan Support | Front: None |
| Radiator Support | Front: None |
| Clearances | CPU Cooler: 80mm |
| Weight | 14.1 kg |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 1 Year |
AZZA Pyramid RGB Tempered Glass Cube E-ATX Case — Grey
- Product Code: AZPYR804
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears
- In Stock with Supplier: 1-3 working days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.




