Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Everything in one place. The Aspire C22 all-in-one delivers exceptional, space-saving design. Housed inside an ultra-slim frame, the latest Intel Core i5 Processors inject power optimized for the everyday. The brilliant FHD display and 1080p FHD webcam deliver sharp images, essential for today’s video calls.
| Model | DQ.BG6EA.002 |
| Colour | Black |
| Processor | Intel Core i5-1135G7 4-Core with HyperThreading 900 MHz Base Clock, 4.20 GHz Boost Clock |
| Memory | 8 GB DDR4-3200 (2 x 4 GB) 2 slots up to 32 GB |
| Graphics | Intel Iris Xe |
| Storage | 512 GB PCIe Gen3x4 NVMe SSD No Optical Drive |
| Display | Size: 21.5" LCD Resolution: 1920x1080 Refresh Rate: 6 Hz Sync Technology: V-Sync |
| Keyboard and Mouse | USB Keyboard and Mouse |
| Audio | Stereo speakers built-in |
| Networking | Ethernet: Gigabit Wi-Fi: 802.11ax Wi-Fi 6 Bluetooth: Bluetooth 5.1 |
| Webcam | HD type (30fps@720p) |
| Card Reader | SD |
| I/O Ports | 2 x USB 3.2 Gen 2 1 x USB 3.2 Gen 1 1 x USB 2.0 1 x RJ45 1 x HDMI 1 x Combo Audio |
| OS and Software | Windows 11 Home |
| Power | 65W AC adapter |
| Dimensions | 490mm x 380mm x 37mm |
| Weight | Not Specified |
| Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 1 Year |
Acer Aspire C 22-1650 DQ.BG6EA.002 All-in-One Desktop PC — Core i5-1135G7 / 21.5" FHD / 8GB DDR4 RAM / 512GB Gen3 NVMe SSD / Windows 11 Home
- Product Code: DQ.BG6EA.002
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK

