Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Infinity Mirror Design
The infinity mirror pump head design delivers outstanding cooling performance while creating layered, multi-angle lighting effects that add a chic touch to your build.
Massive Copper Base Plate
Provides highly efficient cooling at all loads.
Elastic and Durable High-Density Tubing
Durable tubing protection against external damage.
Superior Fin Density
Massive 13 fins dissipate heat rapidly.
PWM ARGB Fan
Comes with powerful 120mm ARGB PWM radiator fans, providing practical functionality and strong cooling performance.
Extreme Cooling Performance
800±200~1800±10% RPM
| SKU | LUNA 360 ARGB |
| Cold Plate Material | Copper |
| Radiator Material | Aluminium |
| PWM | Yes |
| Lighting | ARGB |
| Radiator Dimensions | 397mm x 120mm x 27mm |
| Fan Dimensions | 120mm x 25mm |
| Fan Speed | 800 - 1800 RPM ±10% |
| Number of Fans | 3 |
| Cooling Socket Support | Intel: LGA 115x / 1200 / 1700 / 1851 / 1366 / 20xx AMD: AM3 / AM4 / AM5 |
| Radiator Size | 360mm |
| Fan Model | Not Specified |
| Fan Airflow | 67.62 CFM |
| Fan Static Pressure | 2.09 mm-H2O |
| Noise Level | 32.0 dBA |
| Warranty | 2 Years |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 2 Years |
Antec LUNA 360 ARGB AIO Liquid Cooler, 360mm — Black
- 360mm AIO Liquid Cooler With ARGB Lighting
- Colour: Black
- 3 x 120mm ARGB Fans
- Infinity Mirror Pump Head Design
- Speed: 800 - 1800RPM ±10%
- Airflow: Up to 67.62 CFM
- Static Pressure: Up to 2.09 mm-H2O
- Noise: Up to 32.0 dBA
- Copper Cold Plate
- Braided Tubes
- AMD Mounting: AM3, AM4, AM5
- Intel Mounting: LGA1851, LGA1700, LGA1200, More
- 2 Year Warranty
- Product Code: LUNA 360 ARGB
- Availability:
In Stock with Supplier
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
-
R943








