Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Intel Core i9-10900K Processor (20M Cache, up to 5.30 GHz) quick reference guide including specifications, features, pricing, compatibility, design documentation, ordering codes, spec codes and more.
| SKU | BX8070110900K |
| Base Clock Speed | 3.70 GHz |
| Maximum Boost Speed | 5.30 GHz |
| Cores | 10 |
| Threads | 20 |
| Cache | 20 MB |
| Integrated Graphics | Intel UHD Graphics 630 |
| Included Heatsink | No |
| Unlocked Multiplier | Yes |
| TDP | 95w |
NOTE: No cooler included.| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 3 Years |
Intel Core i9-10900K 10 Core CPU with HyperThreading, No Cooler, Unlocked Multiplier, LGA1200, 3.7GHz (5.3GHz Turbo)
- Product Code: BX8070110900K
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK

