Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Designed for PC builders who want a sleek, liquid-looking supported case with great airflow and a crystal-clear tempered glass panel – the Versa T25 Tempered Glass Mid Tower Chassis is the ultimate and budget friendly PC. Beautifully constructed with two tempered glass panels at the front and on the side allow you to display your interior hardware. Moreover, the Versa T25 TG is the first case from the Versa Series that can fit 200mm fans at the front for a greater intake. It supports a huge range of air and liquid cooling hardware, high-end GPUs and even a handy PSU cover in the base.
| Model | CA-1R5-00M1WN-00 |
| Colour | Black |
| Lighting | None |
| Materials | SPCC, Tempered Glass |
| Dimensions | 416mm x 210mm x 480mm |
| Form Factor | Mid Tower |
| Motherboard Support | ATX |
| Front I/O | 1 x USB 3.0 |
| Side Panel | Tempered Glass |
| Drive Bays | 5.25": 0 |
| Expansion Slots | 7 |
| Fan Support | Front: 3 x 120mm / 2 x 140mm / 2 x 200mm |
| Radiator Support | Front: Up to 360mm |
| Clearances | CPU Cooler: 150mm |
| Weight | 6.7 kg |
Thermaltake Versa T25 Tempered Glass Midi Tower ATX Case — Black
- Product Code: CA-1R5-00M1WN-00
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.






