Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB DDR4 Memory redefines premium DDR4 memory, with superior aluminum craftsmanship, tightly screened high-frequency memory chips and 12 ultra-bright, individually addressable CAPELLIX RGB LEDs.
| SKU | CMT32GX4M4K4000C19W |
| Memory Series | DOMINATOR PLATINUM RGB |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 32GB Kit (4 x 8GB) |
| Tested Latency | CL19-23-23-45 |
| Tested Voltage | 1.35V |
| Tested Speed | 4000MHz |
| LED Lighting | RGB |
| Single Zone / Multi-Zone Lighting | Individually Addressable |
| SPD Latency | 15-15-15-36 |
| SPD Speed | 2133MHz |
| SPD Voltage | 1.2V |
| Speed Rating | PC4-32000 (4000MHz) |
| Compatibility | Intel 300 Series, Intel 400 Series, AMD TRX40 |
| Heat Spreader | Anodized Aluminium |
| Package Memory Format | DIMM |
| Performance Profile | XMP 2.0 |
| Package Memory Pin | 288 |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | Limited Lifetime |
Corsair DOMINATOR PLATINUM RGB 32GB (4 x 8GB) DDR4 DRAM 4000MHz CL19 1.35V CMT32GX4M4K4000C19W Memory Kit — White
- Product Code: CMT32GX4M4K4000C19W
- Availability:
In Stock with Supplier
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
Last Item in Stock
-
R10,789

