Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
CORSAIR VENGEANCE RGB PRO SL DDR4 memory lights up your PC with dynamic, individually addressable RGB lighting, while delivering peak performance in 44mm-tall compact memory modules.
| SKU | CMH32GX4M4D3600C18W |
| Memory Series | VENGEANCE RGB PRO SL |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 32GB Kit (4 x 8GB) |
| Tested Latency | 18-22-22-42 |
| Tested Voltage | 1.35V |
| Tested Speed | 3600MHz |
| LED Lighting | RGB |
| Single Zone / Multi-Zone Lighting | 10 LEDs per Module, Individually Addressable |
| SPD Latency | 15-15-15-36 |
| SPD Speed | 2133MHz |
| SPD Voltage | 1.2V |
| Speed Rating | PC4-28800 (3600MHz) |
| Compatibility | Intel and AMD |
| Heat Spreader | Anodized Aluminium |
| Package Memory Format | DIMM |
| Performance Profile | XMP 2.0 |
| Package Memory Pin | 288 |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | Limited Lifetime |
Corsair VENGEANCE RGB PRO SL 32GB (4 x 8GB) DDR4 DRAM 3600MHz CL18 1.35V CMH32GX4M4D3600C18W Memory Kit — White
- Product Code: CMH32GX4M4D3600C18W
- Availability:
In Stock with Supplier
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
Low Stock Level
-
R8,853



