Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
A compact Micro-ATX panoramic case with a high-performance cooling design—built for gamers who want both style and efficiency. Despite its small footprint, it offers massive capacity and optimized airflow, ensuring top-tier hardware stays cool even under intense gaming sessions! Multiple ventilation meshes with pre-installed fans ensure optimal airflow, and users can add intake fans for further airflow optimization. The gaming cases offers extensive support for the installation of your hardware components. Supports up to a 240mm radiator on top or a 160mm tall air cooler. Compatible with Micro-ATX (without removing the bracket) and Mini-ITX motherboards, maximizing compatibility in a compact form factor. The PANO M110A supports graphics cards up to 330mm in length and features cable routing holes for easy GPU installation. With five PCIe slots, it maximizes space efficiency even in a Micro-ATX case.
| Model | PAG PANO M110A |
| Colour | Black |
| Lighting | Auto RGB |
| Materials | Steel, Tempered Glass |
| Dimensions | 339mm x 210mm x 448mm |
| Form Factor | Mini Tower |
| Motherboard Support | Micro ATX, Mini ITX |
| Front I/O | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C 1 x 3.5mm Headphone / Mic Combo Jack 1 x Power Button 1 x Reset Button |
| Side Panel | Tempered Glass |
| Drive Bays | 5.25": 0 3.5"/2.5" Combo: 1 3.5": 1 2.5": 1 |
| Expansion Slots | 5 |
| Fan Support | Front: None Top: 2 x 120mm / 2 x 140mm (2 x 120mm Auto RGB fans included) Back: 1 x 120mm (1 x 120mm Auto RGB fan included) Bottom: None Side: 2 x 120mm |
| Radiator Support | Front: None Top: 240mm / 120mm Back: 120mm Bottom: None Side: None |
| Clearances | CPU Cooler: 160mm GPU Length: 330mm PSU Length: 160mm |
| Weight | 4.40kg |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 2 Years |
MSI PAG PANO M110A Auto RGB Tempered Glass Mini Tower Micro ATX Case — Black
- Fish-Tank Design for Maximum Visibility of Interior
- Mini Tower Micro ATX Form Factor Case
- Colour: Black
- Tempered Glass Side & Front Panels
- 1 x USB Type-A 5Gb/s Port
- 1 x USB Type-C 5Gb/s Port
- 1 x 3.5mm Audio / 1 x 3.5mm Mic Jack
- 1 x 2.5" / 3.5" Combo Drive Bay
- 1 x 2.5" Drive Bay
- 1 x 3.5" Drive Bay
- Up to 5 x 120mm Fans / Up to 2 x 140mm Fans
- Includes 3 x 120mm Auto RGB Fans
Auto RGB fans have ARGB lighting, but can only be controlled via the button on the front of the chassis.
Colours and patterns cannot be changed via software.
- Up to 1 x 240mm Radiator Support
- Cooler Clearance: Up to 160mm
- GPU Clearance: Up to 330mm
- 2 Year Warranty
- Product Code: PAG PANO M110A
- Availability:
In Stock with Supplier
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
-
R666





