Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
ASUS Mini PC PN41 is an ultracompact computer that delivers powerful performance for a wide variety of home and business applications. Featuring a Celeron mobile processor with Intel UHD Graphics, plus support for high-speed 2933 MHz DDR4 memory, Mini PC PN41 is ready for everyday multitask computing, yet its diminutive size makes it well-suited for applications where traditional PCs won’t fit – from digital signage to small home-office setups. ASUS Mini PC PN41 delivers class-leading graphics performance with Integrated Intel UHD Graphics. In fact, compared to previous-generation mobile processors, PN41’s graphics performance in 3DMark11 v1.0.132 has increased by over 90% — and by an impressive 120% in 3D Mark Fire Strike.
| Model | PN41-BBC129MVS1 |
| Processor | Intel Core i7-1360P 4+8 Core with HyperThreading 5.00 GHz Boost Clock |
| RAM | None 2 slots DDR4-2400 1.20v Supports up to 16 GB |
| Storage | None Supports 1 x M.2 Type 2280 PCIe Gen3x4 SSD Supports 1 x 2.5" SATA SSD |
| Card Reader | None |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Networking | Wired: 1 Gbps Wireless: Intel Wi-Fi 5 Bluetooth: Yes |
| I/O Ports | Front
Rear
|
| Operating System | None |
| Dimensions | 115 x 115 x 49 mm |
| Warranty | 3 Years |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 3 Years |
ASUS Mini PC PN41-BBC129MVS1, Celeron N4500 / No RAM (DDR4-2400) / No SSD (NVMe Gen3 + 2.5" SATA) / No OS
- ASUS Barebones Mini PC
- Intel Celeron N4500 2-Core Processor
- Up to 2.80GHz Boost Clock
- 2 x DDR4-2400 SO-DIMM Slots up to 16GB
- 1 x M.2 2280 Gen3 NVMe Slot
- 1 x 2.5" SATA Drive Bay
- 1Gb Ethernet and Wi-Fi 5
- 3 Year Warranty
- Product Code: PN41-BBC129MVS1
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.






