Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Experience the advanced power and performance for edge computing, collaboration, home offices, and more— 12th Gen Intel Core processors deliver it all. With 12th Gen Intel Core processors, NUC 12 Pro Mini PCs, Kits, and Boards deliver the latest in powerful performance for edge computing, collaboration, home offices, and more. Stay on top of all of your devices. Oversite tools like Application Monitor, Player Failover and Advanced Features make NUC devices easy for admins.
| Model | RNUC12WSKI30000 |
| Processor | Intel Core i3-1220P 2+8 Core with HyperThreading 4.40 GHz Boost Clock |
| RAM | None 2 slots DDR4-3200 1.20v Supports up to 64 GB |
| Storage | None Supports 1 x M.2 Type 2280 PCIe Gen4x4 SSD Supports 1 x M.2 Type 2242 SATA SSD |
| Card Reader | None |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Networking | Wired: Intel i225-V 2.5 Gbps Wireless: Intel Wi-Fi 6E AX211 Bluetooth: Yes |
| I/O Ports | Front
Rear
|
| Operating System | None |
| Dimensions | 117 x 112 x 37 mm |
| Warranty | 3 Years |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 3 Years |
ASUS NUC 12 PRO Kit RNUC12WSKI30000 Mini PC — Core i3-1220P / No RAM (DDR4-3200) / No SSD (NVMe Gen4 + M.2 SATA) / No OS
- ASUS Barebones Mini PC
- Intel Core i3-1220P 10-Core Processor
- 2 x P-Cores, 8 x E-Cores
- Up to 4.40GHz Boost Clock
- 2 x DDR4-3200 SO-DIMM Slots up to 64GB
- 1 x M.2 2280 Gen4 NVMe Slot
- 1 x M.2 2242 SATA Slot
- 2.5Gb Ethernet and Wi-Fi 6E
- 3 Year Warranty
- Product Code: 90AB2WSK-MR4100
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK



