Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Blackview MP60 has only 0.852L ultra-small volume, 390g lightweight, and gets things done just like a PC, in a much more small package. Thanks to the excellent integrated design, Blackview MP60 has highly integrated with the traditional desktop motherboard, CPU, memory, hard disk, heat sink, and other hardware in a palm-sized main chassis, which comes with more convenience in the office and entertainment.
| Model | MP60-8+256 |
| Processor | Intel Celeron 5095 4 Core 2.00 GHz Base Clock, 2.90 GHz Boost Clock |
| RAM | 8 GB DDR4-3200 2 slots DDR4-3200 1.20v Supports up to 16 GB |
| Storage | 256 GB M.2 2280 SATA 6Gb/s SSD |
| Card Reader | None |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Networking | Wired: 1 Gbps Wireless: Wi-Fi 5 802.11ac Bluetooth: 4.2 |
| I/O Ports | Front
Side
|
| Operating System | None |
| Dimensions | 128 x 128 x 52 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 1 Year |
Blackview MP60-5095-256-8 Mini PC — Celeron N5095 / 8GB (DDR4-3200) / 256GB (M.2 SATA) / Windows 11 Pro
- Blackview Mini PC
- Intel Celeron N5095 4-Core Processor
- 4 Cores, 4 Threads
- Up to 2.90GHz Boost Clock
- 8GB DDR4-3200
- 256GB M.2 2280 SATA 6Gb/s SSD
- 1Gb Ethernet and Wi-Fi 5
- 1 Year Warranty
- Product Code: MP60-8+256
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK



