Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Intel NUC 10 PERFORMANCE Kit BXNUC10i3FNHN quick reference guide including specifications, features, pricing, compatibility, design documentation, ordering codes, spec codes and more.
| Model | BXNUC10i3FNHN |
| Processor | Intel Core i3-10110U 2 Core with HyperThreading 2.10 GHz Base Clock, 4.10 GHz Boost Clock |
| RAM | None 2 slots DDR4-2666 1.2v Supports up to 64 GB |
| Storage | None Supports 1 x M.2 Type 2280 PCIe Gen3x4 SSD Supports 1 x SATA 2.5" SSD / HDD |
| Card Reader | SDXC with UHS-II support |
| Graphics | Intel UHD |
| Networking | Wired: Intel i219-V Gigabit Wireless: Intel Wi-Fi 6 AX201 Bluetooth: Yes |
| I/O Ports | Front:
Rear:
Internal:
|
| Operating System | None |
| Dimensions | 117mm x 112mm x 51mm |
| Warranty | 3 Years |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 3 Years |
Intel NUC 10 PERFORMANCE Kit BXNUC10i3FNHN Barebones Mini PC, Core i3-10110U, No RAM (DDR4-2666), No HDD (1 x NVMe Gen3 + 1 x 2.5" SATA), No OS
- Product Code: BXNUC10i3FNHN
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK



