Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Bring it home when you need without any inconvenience that it can be your mini PC and your portable storage device. Cubi 5 allows you to enjoy the best experience of watching movie with your family or attending online conference call while working from home or learning professional tasks at home. Thunderbolt 4 brings Thunderbolt to USB-C at speeds up to 40 Gbps, creating one compact port that does it all – delivering the fastest, most versatile connection to any dock, display, or data device & NAS. Embracing a wide array of interface compatibilities so that you can edit, collaborate and share seamlessly. With HDMI, DP, and Thunderbolt 4, Cubi 5 allows you to extend to three monitors to preview your E-commerce content & data at home or in the office, enhancing your efficiency.
| Model | 12M-059BZA-B31215U |
| Processor | Intel Core i3-1215U 2+4 Core with HyperThreading 4.40 GHz Boost Clock |
| RAM | None 2 slots DDR4-3200 1.20v Supports up to 64 GB |
| Storage | None Supports 1 x M.2 Type 2280 PCIe Gen4x4 SSD Supports 1 x M.2 Type 2242 SATA SSD |
| Card Reader | None |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Networking | Wired: 2.5Gbps + 1Gbps Wireless: Wi-Fi 6E Bluetooth: Yes |
| I/O Ports | Front
Rear
|
| Operating System | None |
| Dimensions | 124 x 124 x 54 mm |
| Warranty | 3 Years |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 3 Years |
MSI CUBI 5 12M 12M-059BZA-B31215U Mini PC, Core i3-1215U / No RAM (DDR4-3200) / No SSD (NVMe Gen4 + 2.5" SATA) / No OS
Core i3-1215U
Core i5-1235U
Core i7-1255U
- MSI Barebones Mini PC
- Intel Core i3-1215U 6-Core Processor
- 2 x P-Cores, 4 x E-Cores
- Up to 4.40GHz Boost Clock
- Integrated Intel Graphics
- 2 x DDR4-3200 SO-DIMM Slots up to 64GB
- 1 x M.2 2280 Gen4 NVMe & SATA Slot
- 1 x 2.5" SATA Drive Bay
- 2.5Gb Ethernet, 1Gb Ethernet, Wi-Fi 6E & Bluetooth
- 1 x HDMI 2.0b, 1 x DisplayPort 1.4
- 1 x Thunderbolt 4, Supports USB Type-C with DisplayPort
- 4 x USB Type-A 10Gb/s
- 1 x 3.5mm Combo Audio Jack
- VESA Mountable (Screws Included)
- 65w Power Adapter
- 3 Year Warranty
- Product Code: 12M-059BZA-B31215U
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK




