Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
VA panel with 1920x1080 HD resolution presents high color contrast and helps avoid image bias and distortion. 1080P HD image quality. Colorful images are clearly discernible. Turn on blue light filter mode and manually adjust the filter intensity and warm light. More comfortable vision brings a comfortable new experience while protecting your eyes. The 3000:1 contrast optimization technology can automatically assess the overall brightness of the image. By reducing the brightness according to the region, it can effectively and accurately restore different color levels to make the picture more clear and vivid. The screens can be fitting seamlessly, bringing ultra-high screen proportion and a field of view with no boundaries.
| Model | DHI-LM27-B200S |
| Screen Size (Diagonal) | 27" |
| Panel Type | VA |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Refresh Rate | 75 Hz |
| Vertical Sync Technology | Standard V-Sync |
| Curve | Flat |
| Brightness | 250 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| HDR | No |
| Response Time | 5 ms |
| Inputs | 1 x HDMI 1.4 1 x VGA |
| Tilt | Yes, amount not specified |
| Swivel | No |
| Pivot | No |
| Height Adjustment | No |
| VESA Mount | 75mm x 75mm |
| Dimensions | 614mm x 45mm x 363mm |
| Weight | 3.84 kg |
| Warranty | 3 Years |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 3 Years |
Dahua DHI-LM27-B200S FHD (1920x1080) Monitor, 75Hz, VA, 27"
- Product Code: DHI-LM27-B200S
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.





