Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Vostro 3500: 11th Gen Intel Core i5-1135G7 Processor (8M Cache up to 4.2 GHz) 15.6 FHD (1920x1080) Anti-Glare Non-touch Display 8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz 1TB 5400 rpm 2.5 SATA Hard Drive No Optical Drive Intel Iris XE Graphics with shared graphics memory 802.11ac 1x1 WiFi and Bluetooth English International Non-backlit Keyboard Windows 10 Professional (64 Bit) 3Y Basic Warranty Onsite
| Model | N4006VN3500EMEA01 |
| Colour | Black |
| Processor | Intel Core i5-1135G7 4-Core with HyperThreading 900 MHz Base Clock, 4.20 GHz Boost Clock |
| Memory | 8 GB DDR4-2666 (1 x 8 GB) 2 slots up to 32 GB |
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Storage | 1 TB 5400 RPM Hard Drive No Optical Drive |
| Display | Size: 15.6" Anti-Glare Resolution: 1920x1080 Refresh Rate: 60 Hz Sync Technology: V-Sync |
| Keyboard | Standard Keyboard with Numpad |
| Audio | Stereo speakers |
| Networking | Ethernet: Gigabit Wi-Fi: 802.11ac Wi-Fi 5 Bluetooth: Bluetooth 4.1 |
| Webcam | HD type (30fps@720p) |
| Card Reader | SD |
| I/O Ports | 2 x USB 3.2 Gen 1 1 x USB 2.0 1 x HDMI 1.4 1 x RJ45 1 x Headset Out |
| OS and Software | Windows 10 Pro |
| Power | Battery: 3 Cells, 42Whr Power Supply: Not Specified |
| Dimensions | 364mm x 249mm x 19mm |
| Weight | 1.98 kg |
| Warranty | 3 Year On-site |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 3 Year On-site |
Dell Vostro 3500 N4006VN3500EMEA01 Laptop — Core i5-1135G7 / 15.6" FHD / 8GB DDR4 RAM / 1TB HDD / Windows 10 Pro / Black
- Product Code: N4006VN3500EMEA01
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears
- In Stock with Supplier: 1-3 working days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK





