Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
The equip Monitor Desk Mount Bracket is a compact but sturdy product that ensures a reliable installation of your LCD/LED monitor. Follow the graphic guide included in the package, you can install your monitor on your own with ease.
| Model | 650120 |
| Supported Panel Size | 13 - 27" |
| Load Capacity | 6.5kg per display |
| VESA Mounting | 100x100mm / 75x75mm |
| Tilt/Swivel Angle | -45° to +90° |
| Rotation | 180° |
| Horizontal and Vertical Adjustment | Yes |
| Smart Cable Management | Yes |
| Screw Type | M4 |
| Materials | Not Specified |
Equip 650120 Interactive Monitor Stand, Clamp Desk Mount, 13" - 27"
- Product Code: 650120
- Availability:
In Stock with Supplier
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
-
R997


