Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Transparent Acrylic with laser carving design. 10 mounting hole to fit in with any size graphics card. Mystic Light and Sync: Build in addressable RGB LEDs and supports Mystic Light Sync, controlled in one click. Note: Please make sure there are at least 3 empty PCI slots under the graphics card in the chassis. The screws on the fixed graphics card need to be removed from the PCI vertical block. The screw position with the rivet protruding can't be used, e.g., CORSAIR 570X RGB. The chassis with a fan on the bottom of the chassis may not be supported, e.g., InWin 303. The chassis without 3 screws below the graphics card cannot be used. NOTE: If there aren’t enough PCI slots below, you cannot install it.
| SKU | ATLAS MYSTIC ARGB |
| Lightning | ARGB, 3-pin 5V |
| Cable Length | 450mm |
| Maximum GPU Size | 328mm x 143mm x 63mm |
| Maximum GPU Weight | 7.5 kg |
| Dimensions | 260mm x 54mm x 5mm |
| In The Box | 1 x ATLAS MYSTIC ARGB Mounting Hardware |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 1 Year |
MSI ATLAS MYSTIC ARGB Acrylic Graphics Card Holder
- Product Code: ATLAS MYSTIC ARGB
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK




