Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
G502 is an icon, topping the charts through every generation, and the mouse of choice for serious gamers. Now, G502 joins the ranks of the world’s most advanced wireless gaming mice with the release of G502 LIGHTSPEED. LIGHTSPEED is ultra-fast and reliable with performance trusted in competition by esports pros. G502 LIGHTSPEED also features the next-generation HERO 25K sensor and is POWERPLAY compatible. With this complete advanced technology remastering, G502 LIGHTSPEED still retains the same beloved shape—and achieves a 7-gram weight reduction.
| Model | 910-005568 |
| Number of Buttons | 11 |
| DPI | 25,600 |
| Sensor | HERO 25K |
| Sensor Type | Optical |
| Polling Rate | 1000 Hz |
| Onboard Memory | Yes, 5 profiles |
| Lighting | RGB, 2 zones |
| Connectivity | Wireless with USB dongle |
| Weight | 114 - 130 g adjustable |
| Warranty | 2 Years |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 2 Years |
Logitech G502 Lightspeed Wireless High Performance RGB Gaming Mouse
- Product Code: 910-005568
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears
- In Stock with Supplier: 1-3 working days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK






