Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Corsair Vengeance Series DDR4 SODIMM memory modules are designed for high performance on 6th generation Intel Core systems. No configuration is required to take advantage of the higher speed – just plug it in and go.
| SKU | CMSX64GX4M2A2400C16 |
| Memory Series | Vengeance DDR4 SO-DIMM |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 64GB Kit (2 x 32GB) |
| Tested Latency | 16-16-16-39 |
| Tested Voltage | 1.2V |
| Tested Speed | 2400MHz |
| LED Lighting | None |
| Single Zone / Multi-Zone Lighting | N/A |
| SPD Latency | 16-16-16-39 |
| SPD Speed | 2400MHz |
| SPD Voltage | 1.2V |
| Speed Rating | PC4-19200 (2400MHz) |
| Compatibility | Intel and AMD |
| Heat Spreader | None |
| Package Memory Format | SO-DIMM |
| Performance Profile | SPD |
| Package Memory Pin | 260 |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | Limited Lifetime |
Corsair VENGEANCE 64GB (2 x 32GB) DDR4 DRAM 2400MHz CL16 1.2V CMSX64GX4M2A2400C16 SO-DIMM Memory Kit
- Product Code: CMSX64GX4M2A2400C16
- Availability:
In Stock with Supplier
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
Last Item in Stock
-
R12,772

