Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
Ultra slim - only 23mm thick. Silent 140mm fan to keep your laptop cool. Ergonomic design for best viewing / typing angle. Easy cable management. Supports up to 15.4" laptops.
| SKU | R9-NBC-XS2K-GP |
| Colour | Black |
| Compatibility | Laptops up to 15.4" |
| Materials | Plastic, Mesh |
| Cooling | Fan Size: 140 x 140 x 15 mm Fan Speed: 1200 RPM ± 10 % Far Airflow: 38 CFM Fan Noise: 21 dBA |
| Power | Connectivity: USB 5 VDC (requires 1 x USB Type-A port) Consumption: 1.1w |
| Tilt | Not Specified |
| Dimensions | 350 x 250 x 23 - 39 mm |
| Weight | 0.69 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 1 Year |
Cooler Master NotePal i100 Laptop Cooler for Laptops up to 15.4" — Black
- Product Code:
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears
- In Stock with Supplier: 1-3 working days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
OUT OF STOCK





