Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
PBT: Ducky Secret M Retro comes with PBT material and a high-quality PBT Double-shot cover; this not only makes it more durable but also gives a sedate feeling, along with the special flower bite pattern on the surface to enhance the overall grip.
ALPS Japan Encoder: The Alps 24 Pulse encoder provides accurate control and good touch feeling rubberized wheel.
Highly flexible paracord: The flexible cable is hard to deform, which also helps users operate smoothly from a fast-moving.
Ergonomic design: Designed for right-handed users.
Diversified RGB light effects: With fully customizable hardware.
Informative LED indicator light: Fully customizable and functional.
| Model | DMSE21O-OPAPA5V |
| Number of Buttons | 5 |
| DPI | 16,000 CPI |
| Sensor | PixArt PMW 3389DH |
| Sensor Type | Optical |
| Polling Rate | 1000Hz |
| Onboard Memory | No |
| Lighting | RGB, 1 zone |
| Connectivity | USB-A |
| Weight | 95 g |
| Warranty | 2 Years |
| Manufacturer | |
| Manufacturer's Website | Link * |
| Product Website | Link * |
| Warranty Information | |
| Warranty Duration | 2 Years |
Ducky SECRET M Lightweight RGB Gaming Mouse — Retro
- PixArt PMW 3398DH Sensor
- Colour: Retro (Black)
- 5 Buttons
- CPI: Up to 16,000
- Polling Rate: 1,000Hz
- Connectivity: USB-A
- RGB Lighting
- Lightweight: 95g
- 2 Year Warranty
- Product Code: DMSE21O-OPAPA5V
- Availability:
In Stock with Supplier
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears
- In Stock with Supplier: 1-3 working days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
-
R423





