Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
High definition picture with beautiful 1920x1080 resolution. Slim design with high glossy black finish. Featuring an ultra-slim and sleek profile the Samsung SF350 monitor measures less than 0.4inch thick. Make a stylish statement while staying productive with the 22" screen. The simple circular stand will add a modern look to your space. Eye Saver Mode optimizes your viewing comfort by reducing blue light emissions and flickers at the touch of a button. Read documents, play games, watch movies and edit photos for long periods of time, and experience a comfortable and pleasing view, without worrying about eye strain or fatigue.
| Model | LS22F350FHNXZA |
| Screen Size (Diagonal) | 21.5" |
| Panel Type | TN |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Vertical Sync Technology | Standard V-Sync |
| Curve | Flat |
| Brightness | 200 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| HDR | No |
| Response Time | 5 ms |
| Inputs | D-Sub x 1 HDMI x 1 |
| Tilt | -2° to +22° |
| Swivel | No |
| Pivot | No |
| Height Adjustment | No |
| VESA Mount | 75mm x 75mm |
| Dimensions | Without Stand: 508mm x 81mm x 302mm With Stand: 508mm x 396mm x 360mm |
| Weight | Without Stand: 2.3 kg With Stand: 2.8 kg |
| Warranty | 2 years |
Samsung SF350 Widescreen FHD (1920x1080) Monitor, 60Hz, TN, 21.5"
- Product Code: LS22F350FHNXZA
- Availability:
In Stock with Supplier
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.
Last Item in Stock
-
R2,638







