Images are for reference purposes only and product appearances/colours may vary.
This Mini-ITX tower is an excellent case for smaller form-factor builds. The H210 is easy-to-build-in and offers flexibility for a variety of Mini-ITX parts. With a USB 3.1 Gen2-compatible USB-C connector on front panel. Iconic cable management bar, and uninterrupted tempered-glass side panel. Cable routing kit with pre-installed channels and straps, for intuitive and easy wiring. Two Aer F120mm fans are included for optimal internal airflow and the front panel and PSU intakes include removable filters. Includes a removeable bracket designed for radiators up to 240mm that simplifies the installation of either closed-loop or custom-loop water cooling.
| Model | CA-H210B-BR |
| Colour | Black and Red |
| Lighting | None |
| Materials | SGCC Steel, Tempered Glass |
| Dimensions | 372mm x 210mm x 349mm |
| Form Factor | Mini Tower |
| Motherboard Support | Mini ITX |
| Front I/O | 1 x USB 3.1 |
| Side Panel | Tempered Glass |
| Drive Bays | 5.25": 0 |
| Expansion Slots | 2 |
| Fan Support | Front: 2 x 120mm / 2 x 140mm |
| Radiator Support | Front: Up to 280mm |
| Clearances | CPU Cooler: 165mm |
| Weight | 5.9 kg |
NZXT H210 Tempered Glass Mini ITX Case — Matt Black and Red
- Product Code: CA-H210B-BR
- Availability:
Out Of Stock
Lead Times:
- In Stock with Progenix: Ready for collection/dispatch once payment clears. The cut-off for same-day dispatch is 12:00pm on business days.
- In Stock with Supplier: 1-3 business days until dispatched or ready for collection
- Out Of Stock: Contact us to see if this item will be restocked.






